تیتراسیون

تیتراسیون شامل گروهی از روش های تجزیه ای می شود که اساس آن را اندازه گیری مقدار واکنش گر با غلظت معلوم که برای انجام یک واکنش کامل با آنالیت مورد نیاز است تشکیل می دهد. واکنشگر ممکن است یک محلول استاندارد شیمیایی( تیتراسیون حجمی)، و یا یک جریان الکتریکی با مقدار مشخص باشد (تیتراسیون کولن سنجی).
تیتراسیون حجمی به دو دسته تقسیم بندی می شوند. روش هایی که بر اساس ترکیب یون ها هستند (تغییر ظرفیت در فعل و انفعالات مربوطه صورت نمی گیرد)، مانند واکنش های خنثی شدن (واکنش های اسید و باز)، واکنش های رسوبی و واکنش های که منجر به تولید ترکیبات کمپلکس می شوند. دسته ی دیگر روش هایی هستند که براساس انتقال الکترون هستند، مانند واکنش های اکسایش و کاهش.

در طی عمل تیتراسیون حجم سنجی، محلول استاندارد حجم سنجی (تیترازول) به‌طور آهسته از یک بورت به محلولی که حجم و یا وزن مشخصی از ماده مجهول مورد آنالیز حل شده افزوده می‌شود. افزایش محلول استاندارد تا زمانی ادامه می‌یابد تا مقدار آن از نظر اکی‌والان برابر مقدار ماده مورد آنالیز جسم حل شده شود.
محلول استاندارد حجم سنجی (تیترازول)، واکنش گری با غلظت مشخص و کاملا دقیق است که در تجزیه حجم سنجی استفاده می شود. به طور مثال محلول های استانداردی که در تیتراسیون های خنثی شدن استفاده می شوند اسیدها و بازهای قوی هستند زیرا واکنش این مواد با آنالیت بسیار کامل تر از واکنش همتاهای ضعیفتر آن هاست و بنابراین نقاط پایانی تیزتری ایجاد می کنند.

شرکت کیمیای ناب تجزیه اقدام به تولید انواع محلول های استاندارد حجم سنجی (تیترازول ها) مناسب برای انواع تیتراسیون های خنثی شدن، اکسایش/کاهش و کمپلکسی با نام تجاری KENET CHEMICAL نموده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت فروشگاه سایت رجوع کرده و یا با شماره ۵ -۰۲۶۳۴۷۲۱۸۳۴ و همراه (تلگرام) ۰۹۱۰۱۴۶۹۹۸۵ تماس حاصل فرمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *